Saksa noorte lühifilmilaegas 16+ vol 1 ja 2
Saks noorte lühifilmilaekasse mahub 9 lühimängufilmi kogupikkuses 2,5 tundi. Ajavahemikus 1992-2012 linastunud filmid, on segu sotsiaalsetest arengutest Saksamaal läbi kahe kümnendi, integrastiooni keerukusest, milles on lisaks ka törts fantaasiat ja saatuse imetabast puudutust.

Saksa noorte lühifilmilaegas 16+ vol 1, (5 filmi, ca 73 min)

"Manolo", režissöör Robert Bohrer, 2010, pikkus 18,17, lühimängufilm, produktsioon Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin GmbH (dffb) (Berlin). Sünopsis: Tema ema soovib, et ta majast väljas käiks, nõbu soovib, et ta tema eest ära ei jookseks ja ka Linda, kes on selle suve "printsess", soovib midagi, kui ta vaid teaks , et mida. Päikeselisel keskpäeval basseini ääres, peab 12-aastane Manolo silmitsi seisma oma hirmuga, olles ka natuke kade, oma suure nõo Mike'i peale, kes on kuulus oma vettehüpete poolest.

"Kolmas aste" (Stufe 3), režissöör Nathan Nll, 2012, pikkus 26.03, produktsioon Hamburg Media School (Hamburg). Sünopsis: Mike soovib oma "ühiskondlikud kasulikud" tunnid võimalikult kiiresti ära teha puuetega inimeste rühmas. Kuid see pole nii lihtne. Haridustöötajad nõuavad enda välja töötatud kolmeastmelist integratsiooniprogrammi, mis pole sugugi lihtne. Varsti pole Mike enam kindel, kelle eest peaks hoolt kandma: iseenda, puuetega inimeste või äkki õpetajate eest ?

"Peenraha" (Kleingeld), režissöör Marc-Andreas Bochert, 1999, pikkus 14.55, produktsioon Hochschule für Film und Fernsehen "Konrad Wolf" Potsdam-Babelsberg. Sünopsis: Herr Hoffman pargib oma auto ja paneb iga päev mündi, hoone ees seisva kerjuse tassi. Ühel päeval vaatab Hoffman aknast välja ja märkab kerjust, kes tema autot peseb. Sel õhtul, kui ta kerjusele mündi annab, ütleb Hoffmann, et ärge peske seda. Kuid järgmisel päeval juhtub see uuesti. Kolmandal hommikul saab Hoffmani auto väga poriseks, kerjus peseb seda eriti hoolikalt. Sel õhtul pole Hoffmanil aga peenraha, kuid on 100 saksa marka ...

"Nagu alati" (Wie immer), režissöör Zubin Sethna, 2010, pikkus 6.41, produktsioon Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin (DFFB). Sünopsis: Üks lugu sellest, kuidas vananemisega toime tule."MPU - meditsiinilis-psühholoogiline läbivaatus" (MPU - medizinisch-psychologische Untersuchung), režissöör Robert Bohrer, 2011, pikkus 5.52, produktsioon Arte, Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin (DFFB). Sünopsis: Pärast öist diskopidu on näitleja Frankiel kiire: ta peab minema MPU-sse. Tema tüdruksõber ei tea täpselt, mis see on, kuid talle meeldib kaasa teha. Ja kuigi Frankie vastab küsimustele suletud uste taga, istub sõbranna koos teiste ootavate inimestega kontorisaalis maha. Mida tegelikult nad seal ootavad ?

Saksa noorte lühifilmilaegas 16+ vol 1, (4 filmi, ca 76 min)

"Gregori suurim leiutis" (Gregors grösste Erfindung), režissöör Johannes Kiefer, 2011, pikkus 11.01, produkstioon Südwest Film Berlin. Sünopsis: Gregor elab koos oma armastatud ja põdura vanaemaga, kelle jalad jäävad iga päevaga nõrgemaks. Vanaema nipsakad sõbrannad tahavad, et ta ühineks nendega vanadekodus, kuid pojapoeg Gregor, kes on andekas leiutaja, armastab teda väga. Kui ta saab teada, et vanaema suudab vee all kõndida, tuleb tal geniaalne idee ...

"Ma tahaksin olla" (Quiero ser), režissöör Florian Gallenberger, 1999, pikkus 32.50, produktsioon Hochschule für Fernsehen und Film München (HFF) (München), Mondragon Films. Sünopsis: Kahe orvust venna teed muutuvad aastatega drastiliselt, alustades sellest, kui nad olid alles Mehhiko tänavatel elavad poisid.

"Jänest sõitma" (Schwarzfahrer), režissöör Pepe Danquart, 1992, pikkus 11.55, produktsioon Trans-Film GmbH. Sünopsis: Vanem daam istub musta mehe kõrval trammis. Ta on välismaalaste ja varjupaigataotlejate osas väga kriitiline.  Olukord aga laheneb ootamatult ja eriskummaliselt. Tundlik teema, on käsitletud humoorikalt ja meelelahutuslikult.

"Punane jakk" (Die Rote Jacke), režissöör 2002, pikkus 20.23, produktsioon Hamburger Filmwerkstatt e.V. Sünopsis: Pärast poja surma autoavariis, viskas hukkunud poja isa lapse punase jope prügikasti. Poiss, kes on Sarajaevost pärit, on sõjas vigastada saanud ja viidud Saksamaa haiglasse, kus ta põgeneb ja satub peale väikest avariid jaki annetanud mehega.