Dokumentaalfilm - peetrike laanetagusel

Filmivaliku tutvustus - uus žanr filmifestivalil Kino maale

Filmide programmist on tänavu kavas esmakordselt uue filmižanrina dokumentaalfilm, millega filmifestival Kino maale avardab piire, otsides uusi väljundeid, mida kinohuviline Eesti maapiirkonnas sooviks näha ja kogeda. Varasemalt oleme näidanud uusi Eesti mängufilme, kuid need filmid jõuavad kinolevisse üle Eesti läbi aasta niigi. Seega edaspidi, toome Teieni, ka läbi teiste žanrite, nagu lühimängufilm, lühidokk, uusi ja põnevad leide, Eestist ja välismaalt.

Tänavu näitame oma valikus ühte verivärsket dokumentaalfilmi, mille toob filmifestival Kino maale vaatajateni meie koostööpartner DOKFEST (http://dokfest.ee/).Filmifestival DOKFEST esitleb: dokumentaalfilm "Peetrike Laanetagusel", autor Rein Maran, pikkus 53:00, tootja Gaviafilm (http://gaviafilm.ee/)See Rein Marani kogupere film on lugu väikese inimese looduse avastamise retkedest ja ümbritseva elurikkuse esmastest märkamistest. Peetrike on vaatajale justkui teejuht elust pulbitseva keskkonna juurde ̶ kõige avaramast ja üldisemast vaatest kuni kõige peenemate detailideni, kõige suurematest olevustest kõige väiksemateni. Vaataja leiab end tema silme läbi avastamas kõikvõimalikke imelisi olendeid rohurinde tasandil, taimedel, põõsastel ja taevaavarusse sirutuvatel puudel esmaavastuse üllatuse ja rõõmuga.

See film ei ole filmitegijate fantaasia vili, vaid tugineb väikeste inimesehakatiste käitumise jälgimisele looduslikus keskkonnas. Iga poisipõnn või tüdrukutirts võib ise avastada oma „Laanetaguse“ siinsamas Eestimaal igas maa- või suvekodus, asulas, väikelinnas, pargis ̶ igal pool, kus lapike rohelust veel alles jäänud on.

Järgmine
PROGRAMM - Fookuses Heiki Ernits 65