Kino maale - Joonisfilmi animapärlid     

Kolm Eesti Joonisfilmi animapärli, programmi pikkus kokku 60 min, sobiv  alates 15+ ealistele    

 Programmi tutvustus                        

Filmifestival Kino maale programm "Joonisfilmi animapärlid" sisaldab endast 1995-2009 ajavahemikus loodud "3 animapärli", mille on tootnud Eesti Joonisfilm. Need "pärlid" on kogunud maailmas tuntust, Eesti animasõbrale on see siiski veel avastamiseks, kuna neid kinodes pole eriti näidatud ja ka teleekraanidel. Tegemist on huvitavate ja fantaasiaküllaste töödega 4 autorilt, kellest Priit Pärn ja Janno Põldma on vanema ja Kaspar Jancis ning Martinus Daane Klemet on noorema põlvkonna tuntud ja edukad animaatorid.


"1895", autorid Priit Pärn ja Janno Põldma, 1995, pikkus 29:59

Animafilm “1895” on pühendatud kino sajandale aastapäevale. “1895” on film vendade August ja Louis Lumieride elust. Film käsitleb üldsusele seni tundmatuid fakte ja sündmusi kahe kuulsa venna elust, kes on läinud ajalukku, kui kinematograafia leiutajad. Film on illusioon. Kas illusioon on tõde? See väide ja küsimus olid aluseks filmi autoritele, kui nad võtsid endale õiguse kinnitada, et just nende versioon vendade Lumieride elust ja kino sünnist on kõigist seni teadaolevatest kõige originaalsem ja ainulaadsem.

"Maraton", autor Kaspar Jancis, 2006, pikkus 14:38

Väikelinnas valitseb elevus – oodatakse iga-aastase maratonijooksu algust. Stardipaugu asemel plahvatab pomm. Vallandub tegevusteahel, mille lõppu ei oska keegi aimata. Politseiinspektor, skulptor, avaliku käimla ümbruses tegutsev sulikamp – kõigil neil tuleb läbida oma maraton. Vaid juhuslikult lahti pääsenud õhupall liugleb asjade algust ja lõppu tundmata omasoodu.

"Õhus", autor Martinus Daane Klemet, 2009, pikkus 08:37

Hundi ja inimeste vaheline telekommunikatsioon viib olukorrani, kus gravitatsiooniseadused muutuvad tundmatuseni.

                                     


Eelmine
Kino maale - Nukufilmi animapärlid      
Järgmine
SAKSA laste animamudila 1 ja SAKSA laste ANIMAMUDILA 2