Goethe Instituut

KEEL. KULTUUR. SAKSAMAA.

Goethe Instituut on üle maailma tegutsev Saksa Liitvabariigi kultuuriinstituut.
Meie eesmärgiks välismaal on edendada saksa keelt, tegeleda rahvusvahelise kultuurialase koostööga ning vahendada informatsiooni Saksamaa kultuuri-, ühiskonna- ja poliitikaelust. Meie kultuuri- ja haridusprogrammid toetavad kultuuridevahelist dialoogi.

Goethe Instituutide, Goethe Keskuste, kultuuriühingute, lugemissalide ning eksami- ja keelekeskustena oleme juba üle kuuekümne aasta paljude inimeste jaoks esimeseks kontaktiks Saksamaaga.  

Me seome nii Saksamaa kui ka välismaiste partnerite kogemused ja kontseptsioonid oma erialaste oskustega tehes omavahel tihedat koostööd. Oleme koostööpartnerid kõikidele, kes tegelevad aktiivselt Saksamaaga ning saksa keele ja kultuuriga.

Tallinna Goethe Instituut

Igal aastal äratada kevadisi tundeid saksa keele ja kultuuri vastu. Tuua kinno uue põlvkonna Saksa filme. Vahendada eestlastele saksa keele ilu. Need on vaid osa meie eesmärkidest, mida oleme püüdnud järgida 1999. aastast alates, kui Tallinna Goethe Instituut Eestis oma uksed avas.

2010. aastast on „Saksa kevad“ selleks platvormiks, kus saame tutvustada Saksa kultuuri aktuaalseid trende – seinast seina. Olgu tegu maailmatasemega muusikutega nagu Nils Landgren, noorte muusikavirtuooside tippkooslusega nagu Saksamaa noorteorkester „Bundesjugendorchester“, kirjanikega nagu Klaus-Peter Wolf või David Wagner - juba kaheksa aastat toob Goethe-Institut kevaditi Eestisse põnevaid kultuuriloojaid Saksamaalt. Sügisel seevastu keskendume Saksamaal tähelepanu äratanud uue põlvkonna Saksa filmidele, näidates Tallinna ja Tartu kinodes nii Berlinalel pärjatud erkaniseeringuid kui värskeid Saksa kino kassahitte.

Kultuur on üks tahk meie tegevusest, haridus- ja keelealane töö teine. Me teeme tihedat koostööd Eesti koolide saksa keele õpetajatega, toetame saksa keele õpet  ja õpetamist, anname stipendiume õpetajatele, õpilastele ning kultuurivallas tegutsevatele inimestele. Eelkõige soovime aga äratada huvi saksa keele vastu, näiteks lasteaia- ja algkoolilaste laulukonkursi „Lautstark“ abil, aga ka meie poolt läbiviidava rahvusvahelise noorte väitluskonkursi Jugend debattiert international või arvukate koolikülastuste kaudu, kus tutvustame lastele Saksamaad läbi „Autobahn“ mängu.

Tallinna Goethe Instituut toetab muu hulgas Tallinna Saksa Kultuuriinstituudi poolt pakutavaid keelekursuseid. Tallinna Saksa Kultuuriinstituut korraldab saksa keele kursuseid algajatele ja edasijõudnutele, intensiivkursuseid, erialakeele kursuseid ja kursuseid õpilastele. Tallinna Saksa Kultuuriinstituudis on võimalik sooritada ka rahvusvaheliselt tunnustatud Goethe Instituudi tasemeeksameid.

Toom-Kuninga 11 asuvas instituudis on väike raamatukogu, kus lugejad võivad tutvuda uute õppematerjalidega. Teeme koostööd ka nii Eesti Rahvusraamatukogu kui Pärnu Keskraamatukogu Saksa saaliga. Mõlemad raamatukogud pakuvad külastajatele teavet Saksamaa kohta, saksa kultuuri, aga ka sotsiaalse, poliitilise ja majandusliku korralduse kohta Saksamaal.

Meie koostöövõrgustikku kuulub ka Tartu Saksa Kultuuriinstituut. Goethe-Institut toetab Tartu Saksa Kultuuriinstituudi varajase saksa keele õpet ning kultuuriprojekte.  

Info: https://www.goethe.de/ins/ee/et/index.html
https://www.facebook.com/goetheinstitut.estland