Elephant – hariduslik animatsiooniprogramm

Hariduslik animatsiooniprogramm Elephant (tlk Elevant) kutsuti ellu 2004. aastal osana Animateka Rahvusvahelisest Animafilmifestivalist. Tänaseks on Elephant Sloveenias tunnustatud bränd, mida seostatakse animatsiooniga. Elephant'i programmi eesmärk on tõsta üldist teadlikkust ning informeerida ja harida sloveenia publikut kvaliteet-animatsiooni vallas. 

Programmi lisaeesmärk on julgustada lapsi meedia suhtes kriitiliselt mõtlema ning kaasama empaatiavõimet ja arendama oma loomingulisust. Programm koosneb erinevatest projektidest, nagu töötoad ja neid saatvad tegevused eel-, põhi- ja keskkoolidele, õpetajatele, kinodele, noortekeskustele ja teistele hariduslikke eesmärke teenivatele organisatsioonidele. Meie lai tegevuste valik koosneb optiliste mänguasjade ja animatsioonitöötubadest, lühikeste animatsioonide programmeerimisest, animafilmide levitamisest, pedagoogiliste materjalide ja raamatute väljaandmisest ning loengutest ja seminaridest. Uuri Elephant'i tegevuste kohta siit: http://www.slon.animateka.si/en/.


Rahvusvaheline animafilmifestival ANIMATEKA esitleb:
alafestivali  Elephant animatsiooniprogrammid lastele

I programm

1. Mudilane Biba 

Sloveenia (Qollective), 2005, pikkus 7'
Rež: Maria Miletič Dail

2. Kuidas kasvatada asju 

Sloveenia, 2005, pikkus 3'
Rež: Polonca Peterca

3. Ettevaatust, uksed avanevad 

Venemaa, Shar stuudio, 2005, pikkus 5'
Rež: Anastasija Žuravljeva

4. Teatriporgand 

Eesti (Nukufilm), 2006, pikkus 6'
Rež: Pärtel Tell

Sünopsis: Porgandist ninaga lumemees põgeneb jänese eest. Tagaajamise käigus avastavad mõlemad end teatrilavalt, kus kulisside tagune olukord muutub ürituse keskseks tegevuseks. Loo lõpus kummaline näitemäng ja tagaajamine lõpeb ning mõlemad lahkuvad teatrist rikkamana, kui nad eales julgesid loota.

5. Unistaja 

Prantsusmaa (La Poudriere), 2005, pikkus 4'
Rež: Olga Marchenko 

Sünopsis: Ema Tiiger ja tema pojuke Väike Tiiger koos kahe paksu Kalkuniga elavad väikeses majakeses piisavalt kaugel teiste suurte ja õigete Tiigrite tornis. Aga Väike Tiiger ei maga ööseti ja teeb trikke koos Kuu ja Tähtedega ja ärritab sellega õiget ja rahulikku Suurte Tiigrite Maja...


6. Lucia

Saksamaa (HFF), 2004, pikkus 8'
Rež: Felix Gönnert

Sünopsis: Kolades öösel haiglas ringi, avastab Lucia erinevaid x-kiiri. Pilt sädemetest koljus tiivustab tema kujutlusvõimet ning kujutluspilt ja reaalsus muutuvad hägusemaks...

7. Koyaa

Sloveenia (Zvviks), 2005, pikkus 4'
Rež: Kolja Saksida 

Sünopsis: Lugu humoorikast mehest Koyaast, kes elab garaažis, kes mõtleb igasuguseid veidrusi välja ja kellega koguaeg midagi juhtub ...


8. Hoov 

Sloveenia (Strup produktsioon), 2006, pikkus 24' 
Rež: Nejc Saje 

Sünopsis: Linnaäärse korterelamu lastele meeldib oma tagahoovis korvpalli mängida. Kui nende pahur naaber võtab neilt palli ära, otsustavad lapsed minna keerulisele päästemissioonile, et pall tagasi saada.


9. Nõia nööp 

Leedu & Juris Podnieks Studio (Läti), 2006, pikkus 7'
Rež: Nils Skapans 

Sünopsis: Lõbus, muretu ja pisut tuisupäine nõid kaotab oma võlunööbi. Mis juhtunuks küll maailmaga, kui nõid seda enam üles poleks leidnud?

Teaser: https://vimeo.com/11381670

10. Miriami teatriseiklus

Eesti (Eesti Nukufilm), 2007, pikkus 5'
Rež: Priit Tender

Sünopsis: Miriam, kana, ja väikevend vaatavad etendust Punamütsikesest. Elavad väga kaasa kõigele, kartes eriti hundi ilmumist. Kuid kui kana liigses kaasaelamise hoos oma kisaga Punamütsikesele hundi plaanid reedab, pöörab hunt oma kurjad kihvad kana suunas. Etendus lõpeb õnnelikult.


11. Väike maja puu otsas 

Horvaatia, 2005, pikkus 6' 30''
Rež: Darko Kreč

Sünopsis: Film räägib väikse puu otsas oleva maja asukate lojaalsusest ja sõprusest ning neid kõiki valitsevatest kiusatustest.

12. Punkt ja kriips 

Šveits, 2007, pikkus 6'
Rež: Jesus Perez

Sünopsis: Lugu looja pliiatsist vabanenud poisist, kes leiab tüdruku, kellega koos hakkavad nad oma õiguste eest võitlema.

Animatsiooniprogramm kestab kokku üle 85 minuti.


II programm

1. Pik ja Nik 

Slovakkia, 2006, pikkus 4' 48''
Rež:  Martin Snopek 

Sünopsis: Lugu poisist nimega Pik ja tüdrukust Nik, kes otsustavad minna mereseiklusele. Pik mängib lainetes oma koeraga, aga Nik jääb kaldale, sest ta kardab vett. Aga, kui veest ilmub välja koletis, tüdruk saab hirmust võitu ja ujub vees, et päästa oma sõbrad.


2. Võlukroon 

Kanada, 2006, pikkus 7'
Rež: Theodore Ushev 

Sünopsis: Soe, humoorikas ja maagiline lugu räägib tüdrukust nimega Lili, kes igatseb oma vanaema. Kui Lili leiab võlukrooni merest, tekib tal plaan tuua oma vanaema Bulgaariast Montreali, et teha õnnelikuks oma isa.

3. Animatou

Šveits, 2007, pikkus 5' 36''
Rež:  Claude Luyet, Georges Schwizgebel, Dominique Delachaux-Lambert, Claude Barras, Roméo Andréani, Alexandre Lachavanne 

Sünopsis: Kass ja hiir ajavad üksteist taga läbi erinevate animatsioonitehnikate...


4. Melie kevad 

Prantsusmaa/Kanada, 2009, pikkus 28' 
Rež:  Pierre-Luc Granjon

Sünopsis: Lugu räägib Karnevali kuningriigi kuningast Balthasarist ja külamehest Boniface, kes tahab tahab kuningat troonilt tõugata. Vapper tüdruk Melie oma sõpradega tahab aga reeturi paljastada ja säästa sellega kuningriigigi alamaid.

5. Rattad, plaastrid ja pulgakommid 

Hispaania, 2010, pikkus 7' 50'' 
Rež: María Medel

Sünopsis: Hugo on õnnelik oma kolmerattalise jalgratta üle, kuni ta kohtub Caroliga. Alates sellest hetkest teeb ta kõik, et talle muljet avaldada.


6. Kudum kuule 

Saksamaa, 2009, pikkus 6' 25''
Rež:  Fil Alkabetz

Sünopsis: Ambitsioonikas vanaema tahab kududa kuule kampsuni. Kuule kampsun teha on muidugi väga vahva idee, aga miks on siiski nii rakse kuud riietada? Mis juhtub tegelikkuses? Miks on nii, et mõnikord me näeme kuud kahanemas, teinekord aga kasvamas? Räägime kuufaasidest, kui kuu on täis ja kui ta on noor. Leiame rohkem infot ja lugusid kuu kohta. Miks on kuu meile nii oluline?


7. Mobile

Saksamaa, 2010, pikkus 6' 25''

Rež:  Verena Fels

Sünopsis: Humoorikas lugu lehmast, kes elab ühiskonna servas ja kes võtab ohjad enda kätte üsnagi olulistes küsimustes ...


8. Koerte väljak / Pasje ozemlje

Venemaa, 2009, 7' 56''
Rež: Leonid Šmelkov 

Sünopsis: Lugu väga konkreetsetest teedest, kus koeri jalutatakse.

9. Lumo

Saksamaa, 2009, pikkus 7' 30''
Rež: Antje Heyn

Sünopsis: Tüdruk avastab võlukepi, mis võimaldab tal näha, kuidas tema kujuteldav sõber välja näeb. Erinevad kujud ilmuvad tema ette: part, jänes, madu, hiiglaslik mängukaru...


10. Löö palli nagu teles 

Saksamaa (Freilandfilm), 2010, pikkus 5' 15'' 
Rež:  Daniel Faigle 

Sünopsis: Teve on kirglik jalgpallisõber. Tema lemmikmeeskonna mäng on lähedal, kuid ta saab seda vaadata vaid televiisoris, kuid see on igav..., on aeg tegudeks, Teve!

11. Kalapüük jääl 

Norra, 2009, pikkus 6'

Rež:  Atle Solberg Blakseth

Sünopsis: Püüda kala põhjapoolusel võib olla väljakutse. Ühel on rohkem õnne kui teisel. Mõned paraku vajavad hoopis uut lähenemist kalapüügil.


Animatsiooniprogramm kestab üle 90 minuti.