NUKUFILM 60 laste eriprogramm: "Miriami lood"

Nukufilm on teinud tüdrukust nimega Miriam ajavahemikus 2002-2017 kokku 14+1 vahvat lugu, mille autoreiks on omakorda seitse erinevat režissööri. Iga lugu on omaette maailm Miriami järjekordsest toredast seiklusest.


KES ON MIRIAM ?
tutvustus seriaalile, Mait Laas, 2002, pikkus 2:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Kes on Miriam? MirIam on väike isepäine tüdruk, kellel tekib oma fantaasia lennukusest ja iseolemise soovist lähtuvalt igasuguseid humoorikaid situatsioone ja seiklusi. Tal on lapselikud fantaasiad ja probleemid – nii nagu kõigile täiskasvanutele tüütuseni teada: kui ükskord suureks saan...; kas päkapikud on olemas?; või kas uued hambad tulevad suhu ja miks luuletus ei kipu hästi pähe jääma ja mida üldse võiks tähendada sõna “dirigeerima”? Kuid lapsed küsivad neid ikka uuesti ja uuesti! Miriam on nagu iga teine lustakas laps, kel on tahe ümbritsevast õppida ja oma võimete kohaselt kõiges kaasa lüüa ning asju korraldada.

MIRIAMI JÕULUPÄKAPIKK
Mait Laas, 2003, pikkus 6:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Päkapikk on väike ning teda on raske märgata ... kingitused on suured ja rasked... Aga ometi toob päkapikk vaatamata igatsorti sekeldustele kingitusi... Abivalmis Miriam otsustab Päkapikku aidata, et väikesel mehikesel oleks lihtsam kingitusi tuua... Aga sel õhtul...

MIRIAM MÄNGIB PEITUST
Priit Tender, 2004, pikkus 6:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: "Hirmul on suured silmad!" Kui isa ja ema parandavad õuel autot, hakkab Miriam väikevenna ja kanaga peitust mängima. Kana peidab end kohvrisse, mis aga kogemata kombel sahvrisse lukustatakse. Kui aga ümberläinud ketshupipudel põrandale “verised” jäljed jätab ja sahvrist äkki koledat häält kostma hakkab, on Miriamil ja väikevennal hirm nahas. Õnneks laheneb lühikese võitluse järel kõik õnnelikult.

MIRIAMI KANA PESAKAST
Riho Unt, 2006, pikkus 6:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Kadedus ajab upakile! Puu otsas, pesakastil trillerdab kuldnokk Miriamile. Seda märkab kadedusega toaaknal igavlev kana. Kuna isa on parajasti valmis saanud tõukeratta väikevennale, siis nõuab kana endale pesakasti tegemist...

MIRIAM MEREHÄDAS
Riho Unt, 2006, pikkus 6:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Miriami ema ja isa on kodunt ära. Miriam koos väikevenna ja kanaga vaatavad televiisorist ujuvaid parte. Kanas ärkab kadedus. Miriam otsustab kana ujutada vannis... siit saabki alguse ohtlik - kuid õnneliku lõpuga seiklus....

MIRIAMI TEATRISEIKLUS
Priit Tender, 2007, pikkus 6:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Miriam, kana, ja väikevend vaatavad etendust Punamütsikesest. Elavad väga kaasa kõigele, kartes eriti hundi ilmumist. Kuid kui kana liigses kaasaelamise hoos oma kisaga Punamütsikesele hundi plaanid reedab, pöörab hunt oma kurjad kihvad kana suunas. Etendus lõpeb õnnelikult.

MIRIAMI PIKNIK
Andres Tenusaar, 2007, pikkus 6:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Pere teeb väljasõidu loodusse. Ema ja isa katavad piknikulauda, seni mängivad lapsed aasal. Kana eksib kellegi peenramaale ja ehmub hernehirmutist nähes poolsurnuks. Kana hakatakse otsima ja väikevend satub silmitsi ussiga. Kui vaja väikevenda hädast välja aidata, on kana vapper ja lõpuks saab kanast päevakangelane.

MIRIAMI VÄRVID
Jelena Girlin, Mari-Liis Bassovskaja, 2008, pikkus 6:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Miriam leiab vanad fotod. Elab nendesse niivõrd sisse, et ka kogu praegune elamine hakkab paistma must-valgena. Ning samuti väikevennale ja kanale. Kuid must-valge maailm teeb nad kurvaks. Õnneks on olemas vikerkaar, kust kana toob tuppa värvid. Üheskoos värvitakse kogu elamine taas endiseks. Ema-isa saabudes tundubki, et kõik see oli olnud ainult fantaasia... Kuid kas ikka oli?

MIRIAMI KATKINE PILT
Priit Tender, 2009, pikkus 6:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Miriam ei luba kanal palli tuppa tuua. Kana siiski toob, ning tahab, et temaga toas palli mängitaks. Ta näppab isegi telekapuldi, et Miriam ja väikevend ei saaks telekat vaadata. Pulti taga ajades lõhub väikevend kogemata isa-ema pulmapildi. Ja on ise väga õnnetu ja hirmul. Vanemate koju jõudes võtab Miriam selle patu enda peale. Miriam pannakse nurka. Seda väikevenna süda ei talu ja ta tunnistab siiski oma teo üles. Kui selgub, et tagaajamise käigus on ka telekapult lõhutud, tuleb kanal lõpuks möönda, et tegelikult oli kõige kurja juurikas tema. Lühike sünopsis: Miriam võtab süü väikevenna pahanduse eest enda peale ja pannakse nurka. Venna südametunnistus valutab ja ta tunnistab oma patu. Siis aga selgub, et kogu kurja juureks oli hoopis koerust täis kana.

MIRIAMI ROHELISED TÄPID
Priit Tender, 2012, pikkus 6:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Väikevend jääb haigeks, ning pälvib kogu ülejäänud pere tähelepanu ja hoolitsuse. Miriam tunneb ennast õnnetuna. Lõpuks ei oska ta enam muud, kui värvib ka endale haiguse tunnused näole. Ka kana on siin asjaline ja elab üle Miriamiga analoogseid emotsioone.


MIRIAMI KÖÖGIKOMBAIN
Andres Tenusaar, 2012, pikkus 6:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Miriam teeb köögikombainiga jäätisekokteili. Ka kana on köögikombainist huvitatud, kuid lülitab valesid nuppe ja masin kukub põrandale puruks. Kuna Miriam on ametis triikimisega, jääb kana ise kombaini remontima. See õnnestubki. Hiljem tahab ema sellega süüa teha, kuid masin on hulluks läinud. Selgub, et kana on ise masinasse pugenud.


MIRIAMI TUULELOHE
Riho Unt, 2013, pikkus 6:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Kanale meeldib tuulelohega hullata. Kui Miriamil enam selleks aega pole, ahvatleb kana endaga kaasa väikevenna. Kuid lohe on väikevenna jaoks liiga suur ning tõstab väikevenna puulatva. Miriamil ja kanal tuleb kiiresti tegutseda, et väikevenda puuladvast alla saada. Ühisel nõul see õnnestubki.


MIRIAMI KODUTU KOER
Andres Tenusaar, 2015, pikkus 6:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Miriam ja pere meisterdab majaõue lumememme. Nende juurde tuleb kodutu koer, kes on lumememmest sisse võetud. Koer ei lahku, kuid õues on tal külm. Ta tuuakse tuppa ja ehitatakse talle isegi tore kuudike. Ainult kana ei mõista üldist rõõmu. Ning öösel elab just tema üle kõige ärevamaid hetki. Hommikul ilmub välja koera peremees, ning selgub ka põhjus, miks koer lumememme nii omaks pidas. Lõpuks leebub ka kana.


MIRIAMI KANA UNISTUS
Andres Tenusaar, 2016, pikkus 6:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Vihmasel sügispäeval ehitavad isa ja väikevend legolennukit, Miriam vaatab lõunamaist pildiraamatut, kana unistab aknataguste kurekolmnurkade mõjul lõunamaale lendamisest. Kui vihm lõpeb, viib ema kõik parki lehti riisuma. Sealgi erutavad lõunamaale lendajad kana sedavõrd, et ta ikka lausa kastanilatva tikub, kust vapralt lendu hüppab, siiski lehehunnikusse sadades. Väikevend pakub talle oma lennukit, isa viskab lennuki lendu, kuid seegi puruneb vastu kastanilatva klotsideks. Kana saab totaalselt häbistatud. Kuid kui lõpuks kodus olles kastanimunadest loomi tehakse, siis lohutab kana vähemalt see, et kastanimunast kana niidi otsas lae alla landama pääseb.

MIRIAM JÄRVE ÄÄRES
Riho Unt , 2017, pikkus 6:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Miriami pere telgib järve ääres. Pärast väsitavat päeva puhkab pere telgis, ainult kanal ei tule und. Ta läheb välja jalutama, kuuleb aga hirmutavaid öö hääli ning näeb pimeduses helkivaid silmi. Kana haarab fotoka, et enda ümberpiirajatest pilte teha. Hommikul saavad kõik näha, keda kana öösel kartis.

Eelmine
NUKUFILM 60 remix lastele
Järgmine
HARDI VOLMER 60