taani noorte segafilmilaegas 1

Programm "Taani noorte segafilmilaegas" on mõeldud koolinoortele. Teemad, mida filmid käsitlevad on igihaljad, andes mõista, kui raske on tegelikkuses olla teismeline.

Programmi tutvustus 

Eelmisel aastal noorte animatsiooni koolitustöödest välja tulnud sotsiaalteemad näitasid selgelt, et noored tahavad ja julgevad ning oskavad rääkida oma muredest otse, tõsi, mitte kõik. Seepärast, on tänavuses festivali kavas 3 programmi, mis neid teemasid valgustavad rohkem kui seni ("kasvuraskused", "segafilmilaegas 1 ja 2").  

Programm "Taani noorte segafilmilaegas" koosneb 3-st filmist, mis on mõeldud eeskätt koolinoortele alates 6. klassist, kuid filmide sisu ja tänapäeva noorte kiire areng annab tegelikkuses hea võimaluse näidata neid filme ka alates 4. klassist. Programm koosneb 2-st lühimängufilmist ja 1-st animatsioonist. Võidujanu ja saavutamisvajadus, eksistentsiaalsed küsimused ning rumal hulljulgus on märksõnadeks, mis seda programmi iseloomustavad. Programmi pikkus on ca 67 minutit ja filmid tehtud aastatel 2007-2014.  Taani programme esitleb Taani Suursaatkond Eestis ja Taani Filmi Instituut.            

"Vehklemistšempion" (Fægtemesteren; The Fencing Champion), režissöör Simon Wilmont, pikkus ca 19 min, dokumentaalfilm, Taani, 2014.

Sünopsis: film "Vehklemismeister" jälgib vehklemise hooajal 11-aastast Taani poissi Rubeni. Rubenil on vehklemise vastu suur kirg ja ta on oma vanuserühmas üks paremaid. Jälgime Rubeni, kui ta valmistub suureks iga-aastaseks meistrivõistlusteks - meistrivõistlusteks, mis tähendab tema jaoks kõikide võitmist. Kuna ta on aga tasemelt paremaks saanud, on ka vastased muutunud vanemaks, suuremaks ja paremaks. Ta peab võitmiseks andma kõik, mis tal on ja kaotamine, on tulevaste võitude vundament, kuigi kaotamise hetk kui selline, on alati valus kogemus ...

"Meie, kes me maha jäime" (We Who Stayed Behind;Vi der blev tilbage), režissöör Martin de Thurah, pikkus ca 25 min, lühimängufilm, Taani, 2007.

Sünopsis:
 10-aastane Adam on üks vähestest maha jäetud lastest, pärast seda, kui kõik täiskasvanud on hirmust ja lootusetusest linnast lahkunud. Adam üritab seda kõike koos oma sõbra Idaga mõtestada, kuid varsti tabas teda ka sama pettumuse sümptom: tema veri muutub halliks. Olles otsustanud sellele hullu-meelsusele lõpp teha, viib Adam lapsi eksistentsiaalsesse võitlusse, et muuta linn taas elamiseksväärseks kohaks.

"Söö kakat ja sure" (Eat Shit and Die), režissöör Anders Morgenthaler, pikkus ca 22 min, lühimängufilm, Taani, 2007

Sünopsis: 10-aastane Benjamin ja tema kaks sõpra Karl ja Julius käituvad nagu Jackass MTV-s, filmides üksteist, tehes samal ajal hämaraid trikke. Pärast hullu sõitu allamäge peatub ostukorv lõpuks ja Benji maandub maapinnale. Kuid ta ei saa liikuda. Karl ja Julius jooksevad abi saamiseks, kuid naastes pole Benjist jälgegi...

Eelmine
"Taani noorte filmid - kasvuraskused"
Järgmine
taani noorte segafilmilaegas 2