Kino maale animamudila 2018

Programm " Kino maale animamudila 2018" on valimik animastuudio Nukufilmi töödest, programmi pikkus 59 min, sobiv eelkooliealistele ja algklassidele.

Programmi tutvustus 

Programm " Kino maale animamudila 2018" on valimik animastuudio Nukufilmi töödest, mis on toodetud ajavahemikus 1998-2017 ja kokku 5 erineva autori poolt. Tegemist on filmidega, mis on sihtotstarbelist toodetud just laste jaoks. Siin on tuntud lugusid, aga mõningaid selliseid animatsioone, mis pakuvad noorele vaatajale kindlasti avastamisruumi.

"Miriami peitusemäng", animatsioon, autor Priit Tender 2004, pikkus 05:00, tootja Nukufilm

Lugu sellest, kuidas tüdruk koos oma sõbra kanaga peitust mängib, mille tulemusel hakkab igasuguseid asju juhtuma..."Miriami värvid", animatsioon, autor Girlin-Bassovskaja, 2008, pikkus 05:00, tootja Nukufilm

Miriam leiab vanad fotod. Elab nendesse niivõrd sisse, et ka kogu praegune elamine hakkab paistma must-valgena. Ning samuti väikevennale ja kanale. Kuid must-valge maailm teeb nad kurvaks. Õnneks on olemas vikerkaar, kust kana toob tuppa värvid. Üheskoos värvitakse kogu elamine taas endiseks. Ema-isa saabudes tundubki, et kõik see oli olnud ainult fantaasia... Kuid kas ikka oli ?

"Miriam teatriseiklus", animatsioon, autor Priit Tender, 2017, pikkus 05:00, tootja Nukufilm

Miriam, kana, ja väikevend vaatavad etendust Punamütsikesest. Elavad väga kaasa kõigele, kartes eriti hundi ilmumist. Kuid kui kana liigses kaasaelamise hoos oma kisaga Punamütsikesele hundi plaanid reedab, pöörab hunt oma kurjad kihvad kana suunas. Etendus lõpeb õnnelikult.

"Vares ja Hiired", animatsioon, autorid Mikk Rand ja Priit Tender, 1998, pikkus 13:00, tootja Nukufilm

Kui vaid nuppu ja pealehakkamist on, saavad pisikesed, kuid kavalad olendid vägevamate vastu kindlasti midagi ette võtta.

Itelmeenid elavad kaugel Siberis Kamtšatka poolsaarel ja nüüdseks on neid alles jäänud vaid poolteist tuhat. Teadaolevalt samastab too kaduv rahvas end miskitpidi hiirtega, muinasjuttudes tegutseva Varese prototüübiks on aga väikerahva jumal ja "trikimeister" Khut.


"Limonaadilugu", animatsioon, autor Vallo Toomla, 2013, pikkus 9:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Väike Holger satub emaga kaubamajja. Ema on langenud ostlemishullusesse ja unustab väikese poisi keset ostukeskust. Õnnetu Holger kukub limonaadi juues kaunisse tumerohelisse limonaadiookeani. Holger aga ei pääse enam tagasi pärismaailma, kus ema pojakest juba taga otsib. Olles limonaadipudelis lõksus, leiab Holger sõbra, kes on teda valmis aitama.

"Porgand", animatsioon", autor Pärtel Tall, 2003, pikkus 07:00, tootja Nukufilm

Jänesel pole porgandit. Jänesel on kõht tühi. Lumememmel on porgand. Lumememmest saab tagaaetav. Porgand on see, mis ühendab loo tegelasi. Saabuv täiuslik kevad näitab, et Lumememm ei olegi lumememm ja tüliporgandist saab lepituse märk.

"Teatriporgand", animatsioon, autor Pärtel Tall, 2006, pikkus 6:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: “Teatriporgand” jätkab südamliku absurdikomöödia žanris. Nagu ikka vajab lahendust Jänese probleem - hankida endale toidupoolist porgandi näol, mida Lumememm ei ole nõus niisama loovutama. Filmis tegevus toimub teatris, kus kulisside muutus annab võimaluse Jänese ja Lummi tegevusele erinevates situatsioonides. “Lavale sattudes valmistu rohkemaks, kui aimatagi oskad!”

"Porgand suvitab", animatsioon, autor Pärtel Tall, 2008, pikkus 06:00, tootja Nukufilm

On täitunud Lumememme unistus: ta on sulamatu ja näeb lõpuks suve! Aga rõõm jääb üürikeseks, sest peale porgandinäljas Jänese on tagaajajaid rohkem kui üks ja turvalist kaitsvat lund pole kusagil …Eelmine
Kino maale animakillud noortele  
Järgmine
Fookuses Heiki Ernits 65 – animamudila II