taani noorte segafilmilaegas 2 

Programm "Taani noorte segafilmilaegas 2" on mõeldud koolinoortele. Teemad, mida filmid käsitlevad on igihaljad, andes mõista, kui raske on tegelikkuses olla teismeline.

Programmi tutvustus

Eelmisel aastal noorte animatsiooni koolitustöödest välja tulnud sotsiaalteemad näitasid selgelt, et noored tahavad ja julgevad ning oskavad rääkida oma muredest otse, tõsi, mitte kõik. Seepärast, on tänavuses festivali kavas 3 programmi, mis neid teemasid valgustavad rohkem kui seni ("kasvuraskused", "segafilmilaegas 1 ja 2").  

Programm "Taani noorte segafilmilaegas 2" koosneb 3-st lühimängufilmist, mis on mõeldud eeskätt koolinoortele alates 6. klassist, kuid filmide sisu ja tänapäeva noorte kiire areng annab tegelikkuses hea võimaluse näidata neid filme ka alates 4. klassist. Suremine, enesemääratlemine, kohanemine uue peremudeliga on märksõnadeks, mis seda programmi iseloomustavad. Programmi pikkus on ca 64 minutit ja filmid tehtud aastatel 2012-2014. Programmi, aga ka kogu tänavuse festivali üheks filmipärliks, on lühimängufilm "Helium", mis võitis 2014. aastal USA-s lühimängufilmide Oscari.  Taani programme esitleb Taani Suursaatkond Eestis ja Taani Filmi Instituut.            

"Heelium" (Helium), režissöör Anders Walter, pikkus ca 23 min, lühimängufilm, Taani, 2014        (NB! võitis 2014. aastal USA-s lühimängufilmide Oscari !)

Sünopsis: Poiss Alfred on haiglas ja suremas, kuid haigla ekstsentrilise majahoidja Enzo jutustatud lugudest Heeliumist - maagilisest fantaasiamaailmast, kuhu inimesed lähevad, kui vajavad “sügavat und” - tunneb Alfred taas oma elust rõõmu ja leiab turvalise pelgupaiga igapäevasest elust eemal. Koos uuritakse Heeliumi võimalusi. Kui Alfredi tervis halveneb ja ta viiakse haigla kinnisesse osakonda, hiilib Enzo Alfredi tuppa, et rääkida viimane lugu Heeliumist - ta peab Alfredile rääkima, kuidas Heeliumi sisse saada.

"Pühapäevaisa" (Weekendfar; Weekend Dad), režissöör Johan Stahl Winthereik, pikkus ca 27 min, lühimängufilm, Taani, 2013

Sünopsis: film "Weekend Dad" on komöödiadraama poisist nimega Sune, kes on sunnitud oma tahte vastaselt veetma nädalavahetuse koos isaga, minema ellujäämisreisile Rootsi metsa. Ei aita see, et Sune on reisile toonud oma parima sõbra Hansu ja et nad põrkavad kogemata Rootsi tagaotsitavaima pangaröövli Hasse kätte, kes peidab end samas metsas. Sune, Torbeni ja Hansu jaoks saab see reis olema tee teineteise leidmiseni, mis ei tule kergelt ...

"Neetud tüdruk" (Damn girl), režissöör Kira Richards Hansen, pikkus ca 13, lühimängufilm, Taani, 2012

Sünopsis: lugu 12-aastasest tüdrukust, kellel on raske olla naine. Ta on ehitanud endale oma "poisiliku universumi", kus ta tegeleb grafitiga ja kolab ringi koos oma poistest tuttavatega. Agressiivselt üritab ta üle olla oma emotsioonidest ja tärkavast seksuaalsusest. Tema parim sõber esitab talle aga väljakutse ja see paneb teda veelgi kaugematesse äärmustesse minema, et emotsioonid kuidagimoodi vaos hoida. Ta võitleb kõvasti hierarhias positsiooni säilitamise eest. Aga looduse vastu ei saa...

Eelmine
taani noorte segafilmilaegas 1
Järgmine
taani täiskasvanute lühifilmilaegas