"Taani noorte filmid - kasvuraskused"

Programm "Taani noorte filmid - kasvuraskused" on mõeldud koolinoortele. Teemad, mida filmid käsitlevad on igihaljad, andes mõista, kui raske on tegelikkuses olla teismeline.

Programmi tutvustus

Eelmisel aastal noorte animatsiooni koolitustöödest välja tulnud sotsiaalteemad näitasid selgelt, et noored tahavad ja julgevad ning oskavad rääkida oma muredest otse, tõsi, mitte kõik. Seepärast, on tänavuses festivali kavas 3 programmi, mis neid teemasid valgustavad rohkem kui seni ("kasvuraskused", "segafilmilaegas 1 ja 2").  

Programm "Taani noorte filmid - kasvuraskused" koosneb 3-st lühimängufilmist, mis on mõeldud eeskätt koolinoortele alates 6. klassist, kuid filmide sisu ja tänapäeva noorte kiire areng annab tegelikkuses hea võimaluse näidata neid filme ka alates 4. klassist. Noore inimese tärkavad tunded vastassoo vastu, vanemate lahutus, armukadedus, vääriti mõistmine ja tähelepanu puudumine on need märksõnad, mis neid kolme filmi ühendavad ja "kasvuraskusi" ka sisult väga hästi iseloomustavad. Programm "Taani noorte filmid - kasvuraskused" on ligi 70 min pikk ja filmid tehtud vahemikus 2009-2012. Taani programme esitleb Taani Suursaatkond Eestis ja Taani Filmi Instituut.              

"Metsik lind" (Wild Bird), režissöör Jacob Bitsch, pikkus ca 26 min, lühimängufilm, Taani, 2012.

Sünopsis:
Karla on lindu nimega Krabat taltsutanud juba mõnda aega ja nüüd soovib ta seda Janusele näidata. Karla on armunud Janusesse, kuid kui Janus ta linnu vastikusega tagasi lükkab, saab Karla haiget ja reageerib vägivaldselt. Mitte Janus ei saa viga, vaid tema noorem vend Mikkel, kes vajab haiglasse reisi, pärast seda, kui tema õde on linnule kätte maksnud. Dramaatiline, kuid samas ka peen lugu teini-tüdruku "varjatud" tunnetest.

"Jensen elab siin" (Her bor Jensen; Jensen Lives Here), režissöör Martin Strange-Hansen, filmi pikkus ca 28 min, lühimängufilm, Taani, 2010

Sünopsis: Magus-valus komöödia 7-aastase Sophiest, kelle vanemad annavad talle hamstri nimega Jensen, koos kurva uudisega, et nad lahutavad. Päeval, mil isa välja kolib, hoiab Sophie Jenseni kogemata tolmuimejas. Nähes nende tütart hamstriga vägivaldselt toimimas, lükkasid Sophie vanemad kolimise edasi. Sophie mõistab, et seni, kuni hamster on hädas, püsivad ta vanemad koos. Kuid reaalsuse vastu ei saa ja paratamatult saabub päev, mil tuleb sellega leppida.

"Hiir" (The Mouse; Musen), režissöör Pil Maria Gunnarsson, filmi pikkus ca 13 min, lühimängufilm, Taani, 2009.

Sünopsis: Armastus, argpükslus ja armukadedus peituvad selle loo keskmes ja käivad 10-aastase tüdruku Liv kohta, kes saab klassiõe Mike käest kingituseks hiire. Nad hakkavad üksteisega lähemalt tutvuma. Kui aga Livi sõber, populaarne tüdruk, hakkab Mikega koolis flirtima, muutub Liv äärmiselt armukadeks. Kannatajaid on rohkem kui üks...


Eelmine
taani laste animamudila ja taani laste lühifilmilaegas    
Järgmine
taani noorte segafilmilaegas 1