Kino maale animakillud noortele  

Filmifestival "Kino maale" programm "animakillud noortele" on läbilõikeline valimik Eesti Joonisfilm ja Nukufilmi animatsioonidest, programmi pikkus kokku 64 min, sobilik alates 11+ ealistele 

Programmi tutvustus

Filmifestival "Kino maale" programm "animakillud noortele" on läbilõikeline valimik aastate 1999-2013 animatsioonidest, milles saate näha nelja autori nelja märgilist ja maailma filmifestivalidel tiitleid võitnud animatsiooni, mille on tootnud Eesti Joonisfilm ja Nukufilm.                    

"Liivamees", animatsioon, autor Pärtel Tall, 2013, pikkus 15:00, tootja Nukufilm

Film räägib loo liivast ja Liivamehest, kes üritab toime tulla keskkonnas, kuhu ta oma väikese looja hoolikalt liiva vormivate sõrmede tõttu on sattunud. Elu rannal muutub iga päevaga keerulisemaks. Vägisi kipub tema kodu hävitama destruktiivne element: hoolimatu inimtegevus. Esimesi rahurikkujaid aitab eemale peletada saatusekaaslane Adru. Ka Liiv peab lahingut merelt tulevate rämpshunnikute vastu. Ühel hetkel aga läheb kusagil mere põhja naftat täis tanker ning võitluses reostusega väsib ka Liiv. Liiv otsustab lahkuda, temast jääb järele maha kivine rand ja üksik väike liivatorn, kus elav Liivamees. Nüüd oskavad inimesed liiva väärtustada: viimase liivatorni ümber tehakse piirdeaed ja mõõduka rahasumma eest saab tulla liiva vaatama ja meenutama. Liivamehel on võimatu elada selle rahutu sagina keskel ja nii lahkub ka tema, ulpides pudelis silmapiiril paistva laiu suunas. Seal kohtub ta teiste liivamehikestega, kes on erinevatelt kivistelt randadelt pakku pääsenud. Koos aerutavad nad laiu, nagu päästeparve, kaugele silmapiiri taha. Liivatul rannal ehitavad lapsed nüüd aga kivikestest torni.

"Ada + Otto", animatsioon, autor Ülo Pikkov, 2013, pikkus 20:34, tootja Eesti Joonisfilm

Vares Ada unistab abiellumisest. Ta on aru saanud, et tähtis on olla kõige edevamalt riides, kõik muu tuleb iseenesest – kirikuõpetaja paneb ju alati paari kõige uhkema kleidiga tüdruku ja kõige nägusama poisi!

Samal ajal jalutab linnas arhitekt Otto, kes otsib kohta uuele pilvelõhkujale. Ada märkab Ottot ja tunneb üle selja jooksvaid judinaid … Käepärastest vahenditest loodud pruutkleit saab kiiresti valmis. Jahuga valgeks tehtud nägu ja ketšupiga joonistatud huuled mõjuvad lummavalt. Hallist varesest saab ekstravakantne vampnaine ning juba ta ongi Ottol käest kinni ja altari ees. Pulmatseremoonia läheb üle ootuste ladusalt, kuid siis saabub ka argipäev. Ada hakkab kahtlema, kas võõraste sulgedega ehtimine on ikka kõige õigem tee õnnele

"Instinkt", animatsioon, autor Rao Heidmets, 2003, pikkus 10:00, tootja Nukufilm

Ideaalselt toimivas Paradiisis ei olnud mingeid probleeme, isegi Jumal ja Saatan olid suured sõbrad. Jumal praktilise meelega olendina oleks tänaseni rahus oma loomariigi keskel askeldanud, kui mitte kunstnikuhingega Saatan poleks pidevalt püüelnud mingi seletamatu uue poole. Tema loomistung kulmineerus Eva loomisega ja tänu kiusatusele sai see talle endale kohe saatuslikuks. Nii saavad ka tänapäeva maailma ponnistused tehisintellekti loomisel inimesele endale saatuslikuks.

"Viola", animatsioon, autor, Priit Tender, 1999, kestvus 12:00, tootja Eesti Joonisfilm

Üksikul saarel keset kurbuse merd kulgeb elu oma igapäevast rada pidi. Läbipõlenud viiulikunstnik sooritab halenaljakat etteastet oma tantsijannast naisega. Ja siis astub ühekäeline toolmees oma esimesed sammud, … inimlikuma tuleviku poole.

    


Eelmine
Ennemuistsed jutud        
Järgmine
Kino maale animamudila 2018