HARDI VOLMER 60

Nukufilmi retrospektiiv. Programmi kestus ca 61 minutit, kokku viis animatsiooni.

NÕIUTUD SAAR
Hardi Volmer/Mati Unt, 1985, pikkus 9:00, tootja Tallinnfilm

Sünopsis: Muinasjutt Kohmitsast, kes päästab oma rahva kurja nõiduse kütkest. Filmis on kasutatud tšuktši muinasjutu motiive.


PRIMAVERA
Hardi Volmer/Mati Unt, 1998, pikkus 9:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: "Primavera" on kolmemõõtmeline ,niinimetatud teleskoopsüsteemis töötavate nukkudega kogupere film, mis püüab visuaalselt tinglike kujundite abil edasi anda looduse mitmekesisust ,toitumisahelat ja erinevate elusorganismide paljunemisvariante. Armastusfilm, milles on tunda “Inetu pardipoja“ muinasjutu motiive. Kogu film on serveeritud liblikavastse silme läbi.


LÕPUÕHTU
Hardi Volmer, 2007, pikkus 14:30, tootja Nukufilm

Sünopsis: Ühel ööl kogunevad Karahundži platool kentsakad kujud. Need on inimese poolt eri aegadel ja eri kultuurides loodud jumalakujud – nukud. Samal ajal prinditakse mingis tehnokestuses välja absoluutselt kõiki tähekombinatsioone absoluutselt kõigis teadaolevais kirjakeeltes. Tiibeti kosmogoonilise müüdi järgi toob see akt – kõigi jumala nimede kirjapanek -kaasa universumi lõpu. Looja on otsustanud neid enne lõppu omavahel tutvustada. See on kirju kamp isekaid ent väga inimlikke ja armsaid puuslikke, kes kõigele lisaks on üsna veendunud, et on ainujumalad. Selle tõdemuse on inimesed neile sisendanud. Nad võidavad looja sümpaatia ja muusikakeeles suhtlev õnnistegija lükkab maailmalõpu edasi – lisades ladina tähestikku veel ühe tähemärgi. Aga meie galaktika teises otsas tegelevad mingid mõistusega olendid sama asjaga.OLMEHEIDUTUS
Hardi Volmer, 2011, pikkus 14:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Noor ja tugev inimkeha on looduse kunstiteos aga kas kõik, millega ta kokku puutub, peab muutuma kunstiks. Ja kui kogu kunst on vaid imitatsioon, siis mille imitatsioon on see kaunite kunstide maailm, mille kodused kapid peidavad endas kolmemõõtmelisi pahesid?BARBARID
Hardi Volmer, 2003, pikkus 14:00, tootja Nukufilm

Sünopsis: Vormilt on film arhetüüpse Lumivalgekese loo adaptsioon kaasaega. Kolm hüljatud musketäri – kaltsukloun, Pinoccio ja plekk Robot seisavad ühel heal päeval silmitsi meeletu dilemmaga – kas imekaunis ent tiražeeritud ja sünteetiline , tennise Daisy, kes pealekauba on ilma riieteta äravahetamiseni sarnane teiste Barbiparadiisi asukatega ,on ikka seda väärt ,et ohverdada oma elu.


AUTORIST


Hardi Volmer on sündinud 1957. Ta on õppinud ja lõpetanud ERKI stenograafia ja lavakujunduse eriala. Alates 1984.a. on lavastanud mitmeid animafilmie ja teinud kunstilise lahenduse üle 50-le teatrietendusele. Samuti on ta tegelenud laulmisega (ansambel Singer Vinger) heliloominguga, kujutava kunstiga, kuulub erinevatesse loomeliitudesse ja on olnud tegev ka poliitikuna.

Peamised filmid režissöörina: 1984       “Imeline nääriöö” koos Riho Undiga, 1985 “Nõiutud saar” koos Riho Undiga, 1986 “Kevadine kärbes” koos Riho Undiga, 1987 “Sõda” 1988 “Tööd ja tegemised”, 1989 “Animeeritud autoportreed”, 1990 “Jackpot” koos Riho Undiga, 1990 “Igaühele oma”, 1992 “Incipit Vita Nova”, 1994 “Viimane romanss” koos Riho Undiga, 1994 Tulivesi”, 1996 “Keegi veel” koos Mait Laasiga, 1997 “Minu Leninid”, 1998 “Primavera" koos Riho Undiga, 2003 „Barbarid“, 2007 „Lõpuõhtu“, "Olmeheidutus", 2011.

Eelmine
NUKUFILM 60 laste eriprogramm: "Miriami lood"
Järgmine
MATI KÜTT 70