nukufilmi animapärlid lastele

Programm "Nukufilmi animapärlid lastele" on mõeldud vanusele 8-12 ea.

Programm "Nukufilmi animapärlid lastele" on mõeldud lastele ja noortele, peamiselt vanuses alates 8 +, kuid seda võivad vaadata teatud tingimustel ka 6-7 aastased lapsed ja huvi korral, ka vanemad kui 12 ea. Programm, mis koosneb 3-st animapärlist, kestab ca 60 minutit. Märksõnadeks "muinasjutt kui osa tegelikkusest", "hoolivus" ja "elu pärast elu". Programmi esitleb Nukufilm OÜ.

"Teofrastus", režissöör Sergei Kibus, pikkus ca 16 min, plastiliini animatsioon, Nukufilm, 2018
Sünopsis: kodutu kass Teofrastus leiab endale armastavad omanikud. Lõpuks ometi on tal päris „oma territoorium“ nende ilusas maakodus, kus ta on õnnelik ja kaitstud. Kuid see õnn ei kesta kaua – uued omanikud sõidavad koos Teofrastusega sügisel linna, tööle. Ühel hallil päeval, vaadeldes väikese linna-korteri rõdul linde, hüppab kass kogemata alla ja eksib ühesuguste magalarajooni majakarpide vahel ära. Kas Teofrastus leiab taas „enda territooriumi“ või ootavad teda vaid külm tänavamaastik ja linnainimeste ükskõiksed pilgud?

"Talvekummitus", režissöör Jaana Wahlforss, filmi pikkus ca 25 min, 2D arvutianimatsioon, Nukufilm(Eesti)/Epidem (Finland), 2012
Sünopsis: lugu 9-aastasest Hendrickust, kes unistab uiskudest, et nende abil endale sõpru leida. Et oma unistus teoks teha, läheb ta tallu sulasena tööle. Talus kohtab ta Annie’t, 9-aastast talutütart. Talunik aga süüdistab Hendrickut loos, milles poiss üldse süüdi ei ole ja see purustab Hendricku unistused. Ka Annie kahtlustab Hendrickut. Hendrick peab leidma tegeliku süüdlase.

"Igavesed jahimaad", režissöör Elin Grimstad, filmi pikkus ca 18 min, lamenukk animatsioon, Nukufilm (Eesti)/Medieoperatorene (Norra), 2016
Sünopsis: saarel mängivad kaks last, näeme avatud rannamaastsikku. Laste kujutlusvõime ulatub silmapiirini. Läbi laste silmade näeme looduse ilu, seda kõige väiksemast ämblikust kuni suurepärase päikeseloojanguni. Nende jaoks on kõik võrdselt tähtis. Neil on lemmikmäng – nad otsivad surnud loomi. Lapsed vaatavad kivide alla, otsivad rannalt, mudaaukudest ja põldudelt. Kui nad on juba mitu looma leidnud, toovad nad need kokku oma enda väiksesse surnuaeda. Lapsed matavad loomad maha, kaunistavad nende hauad, laulavad laule ja loevad luuletusi. Loomad ärkavad taas elu – nad ärkavad ilusas loomade paradiisis, nn “igavestel jahimaadel”. Need rituaalsed matused aga ei puuduta ainult lapsi. Tseremoonial osalevad nii taimestik, meri kui ka linnud. Saarel elab ka Jahimees. Tema tapabki loomi, keda siis lapsed otsivad. Lapsed korjavad Jahimehe ohvreid kui aardeid. Nad muudavad Jahimehe julma tegevuse millekski heaks. Kui lapsed hakkavad end nägema moraalsest aspektist, muudab see aga midagi nende sees. Nad saavad aru, et ka jahimehel on õigus eksisteerida.
Eelmine
Nukufilmi animapärlid täiskasvanutele
Järgmine
FILMIPARTNERITE TUTVUSTUS