Festivali tutvustus, üldkava, programmide nimekiri ja uute filmide treilerite tutvustus

Filmifestival KINO MAALE tutvusus

Filmifestival Kino maale toimub ajavahemikus 08. – 28.10. 2018 ja toob festivalianimatsiooni lastele ja noortele ning täiskasvanule lähemale, peaaegu kodu uksepakule. Tänavu peame pidu koos Eesti Joonisfilmiga ja Nukufilmiga ja teeme esmakordselt koostööd dokumentaalfilmifestivaliga Dokfest, tänu kellele tutvustame oma vaatajale uut filmižanri. Samuti on fookuses Heiki Enrits, kes tähistab tänavu oma 65 sünnipäeva.

Festivali alustavad, nagu ka varasemalt, lastele ja noortele mõeldud töötoad 08.-10.10.2018 Tapa Gümnaasiumis, kus 60 kiiremal registreerujal on võimalik õppida tegema animatsioone, "väikesest animaakadeemiast" võivad osa võtta kõik MTÜ Arenduskoja omavalitsused, Lääne-Virumaa ja kõik teiste Eesti omavalitsuste lapsed vanuses 6-19, täpsem info tel 5303 7660, info@nukufilmilastestuudio.ee.

Lastele toimub ka eraldi konkurss, milles osalevad kõik koolituse tööd ja varem mujal valminud noorte tööd. Lisaks toimub 08.-09.10.2018 ka Eesti Kaitseväe 1. jalaväebrigaadis tasuta animatsioonikoolitus noortele ajateenijatele, mille kokkuvõttena toimub ka militaaranimatsioonikonkurss.

Animatsioonidest on kavas 8 erinevat programmi ja lisaks 1 dokumentaalfilm, kokku ligi 40 filmi. Tänavu on peafookuses Heiki Ernits, kes tähistab oma 65. sünnipäeva. Heiki Ernitsa loometööd peegeldab 3 retrospektiivi, millest 2 on mõeldud nooremale vaatajaskonnale ja 1 täiskasvanutele. Nende programmidega avame Heiki Ernitsa loomingut teise nurga alt, keda üldsus tunneb peamiselt Leiutajateküla Lotte järgi. samuti on kahe Eesti suurima animafilmistuudio, Eesti Joonisfilmi ja Nukufilmi poolt koostatud programmid. Lisaks toome Teieni meie koostööpartner Dokfesti poolt esitletud Rein Marani uue dokumentaalfilmi "Peetrike Laanetagusel".

Animatsioone näitame kogu festivali ajal 08. – 28.10.2018 ligi 90-s erinevas Eesti lasteaias, koolis, raamatukogus, noortekeskuses, kultuuri- ja rahvamajas, muuseumis ja nii mõneski söögikohas.

Tänavu näitame animatsioone veel oma hea koostööpartneri Elroni rongides ("rongianimatsioon") ja GoBusi bussides ("bussianimatsioon"), kus näitame eriprogramme läbilõikena festivali erinevatest programmidest.

Kokkuvõtteid festivalist tehakse 27. oktoobril 2018 kell 15.00 Roger Resto & Sport, millal toimub "festivaligala", mille raames toimub konkursside võitjate autasustamine ja festivali korraldajate tänamine.

Festivali peakorraldajad on tänavu Tapa Vallavalitsus, keda aitab MTÜ Tapa Linna Arengu Selts, suuremateks koostööpartneriteks on Nukufilm, Eesti Joonisfilm, Eesti Filmi Instituut, Tallinnfilm, MTÜ Nukufilmi Lastestuudio, Tapa Kultuurikoda, Tapa Gümnaasium, GoBus, Ledzep Trailers ja Elron.

Projekti rahastavad ja toetavad Tapa Vallavalitsus, MTÜ Tapa Linna Arengu Selts, Maaelu Arengu Euroopa Põllumajandusfond - Euroopa investeeringud maapiirkondadesse Leader Eesti programm, MTÜ Arenduskoda, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa Ekspertgrupp, Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liit, Tapa Gümnaasiumi puhvet "Puhv, Päts jt.

Täpsem info www.kinomaale.eewww.facebook.com/kinomaale , tel 5290785, e-mail indrek.jurtsenko@tapa.ee.

Indrek Jurtšenko, filmifestivali KINO MAALE peakorraldaja

______________________________________________________________________________________________________

Festivali üldkava

08. – 28. oktoober 2018

08.10 – 28.10. – kõik festivali programmide näitamine erinevates Eesti kultuurimajades, raamatukogudes, noortekeskustes, koolides, muuseumites jms

08.10 - 28.10 – alafestival "bussianimatsioon" GoBusi bussides ja "rongianimatsioon" Elroni rongides

08.10 – 10.10. – Tapa Gümnaasiumis animatsiooni töötoad lastele ja noortele ja töötoad 1. jalaväebrigaadis 08.-09.10. Eelregistreerimine kuni 05.10.2018, info@nukufilmilastestuudio.ee, tel 53 037 660.

27.10. kell 15.00 Festivali GALA Roger Resto ja Sport (Ülesõidu 8, Tapa), autasustamised, parimate tööde näitamised
______________________________________________________________________________________________________

Festivali filmiprogrammid: 

"Heiki Ernits 65 - animamudila I ja II", 

"Kino maale animamudila 2018", 

"Kino maale animakillud noortele", 

"Ennemuistsed jutud", 

"Kino maale-Joonisfilmi animapärlid", 

"Kino maale-Nukufilmi animapärlid", 

"Heiki Ernits 65" (täiskasvanutele), 

lisaks dokumentaalfilm "Peetrike Laanetagusel".

Filmide näitamised kõikjal täiesti TASUTA ! 

______________________________________________________________________________________________________ Programmides sisalduvate uute filmide treilerite tutvustus 

Lisaks näitame programmides esmakordselt eelreklaami uute filmide (animatsioonide) kohta...

Me näitame iga programmi sees vastavalt eale, 2-5 uut Eesti suurte animatsioonistuudiote Joonisfilmi ja Nukufilmi uute animatsioonide treilereid. Treilerite pikkus on varieeruv, alates 30 sekundist kuni 3 minutini, vastavalt programmis kokku 3-6 minutit. Teeme seda selleks, et teaksite, mida uut ja põnevat on stuudiotes tegemisel ning kui toimuvad esilinastused Eestis muudel aegadel, saaksite sellest kindlasti osa võtta.

Uute animatsioonide tutvustused, mis esilinastuvad 2018-2019

"Morten lollide laeval", animatsioon, autor Kaspar Jancis, 2018, filmi pikkus 79:00, tootja Nukufilm, Telegael (Ireland), Grid VFX (Belgium), Calon (UK).

Morten on uudishimulik ja leidlik poiss. Saatuse tahtel on ta sunnitud elama koos kasuvanematega, kes ei näe tema loovas tegevuses muud kui pahatahtlikku huligaanitsemist. Emata Morten ei ole siiski orb. Ta isa on kapten kes töö tõttu peab suurema osa ajast merel viibima. Morten soovib isa eeskujul samuti kapten olla. Ta ehitab endale mängulaeva mille mehitab erinevate putukatega ja seiklus võib alata ...

"Teofrastus", animatsioon, autor Sergei Kibus, filmi pikkus 16:00, tootja Eesti Nukufilm

Kodutu kass Teofrastus leiab endale armastavad omanikud. Lõpuks ometi on tal päris „oma territoorium“ nende ilusas maakodus, kus ta on õnnelik ja kaitstud. Kuid see õnn ei kesta kaua – uued omanikud sõidavad koos Teofrastusega sügisel linna, tööle. Ühel hallil päeval, vaadeldes väikese linna-korteri rõdul linde, hüppab kass kogemata alla ja eksib ühesuguste magalarajooni majakarpide vahel ära. Kas Teofrastus leiab taas „enda territooriumi“ või ootavad teda vaid külm tänavamaastik ja linnainimeste ükskõiksed pilgud? Plastiliinitehnikas animafilm räägib oma koha ja üksteisest hoolimise olulisusest meie kiiresti pöörlevas maailmas.

"Hukule määratud", animatsioon, autor Francesco Rosso, 2018, filmi pikkus 10:50, tootja Eesti Joonisfilm

Seal, kus pole enam rööpaid ja langenud puud killustikku kipuvad embama, istub keegi teinevananaiste suve krõbedas rohus. Ning ütleb endale rahu, olnud tundeid ei kustuta, aga need tuhmuvad tarkuseks tulevikku. Ehk polegi maine see tee mida pean käima, aga kuidas ma tean kui mind allutab gravitatsioon.

"Maasikaõgijad", animatsioon, autor Mattias Mälk, 2018, filmi pikkus 14:39, tootja Eesti Joonisfilm

Fantaasiafilm kahest maasikakasvatajast, kelle põllu hävitavad aplad teod. Paar üritab linnas uut elu alustada, aga kui naine jääb lapseootele, siis kahtlustab paranoiline mees, et ka selle taga on teod.

"Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses", animatsioon, autorid Morten Tšinakov, Lucija Mrzljak, 2018, filmi pikkus 15:03, tootjad Eesti Joonisfilm ja Adriatic Animation

Rahvas ootab kedagi erilist. Keegi eriline sünnibki – täiskasvanud ülikonda riietatud mees. Rahvas järgneb mehele ning elab kaasa tema teatraalsetele, kuid mõttetutele esinemistele. Ühe esinemise käigus teeb mees vea ning teda varem jumaldanud rahvas jätab ta maha. Jäänud üksi, kohtab ta naist, kes on tema jaoks loodud. Teatraalsed esinemised jätkuvad … 


Eelmine
FILMIPARTNERITE TUTVUSTUS